Doprava po Ibize

Možností dopravy po Ibize se skýtá hned několik. Vybrat si lze jak mezi dopravou veřejnou, tak i mezi soukromým způsobem přepravy.

Autobusová doprava na Ibize

Pravděpodobně nejvyužívanějším typem dopravy představují autobusy. Na Ibize byla zbudována poměrně hustá autobusová síť a dostat se pomocí nich lze prakticky kamkoli. Základním výchozím místem na celém ostrově je bezesporu hlavní město Ibiza a také druhé největší město na ostrově – San Antonio. Dále je ústředním bodem také obec Santa Eulalia. Autobusy hlavně propojují větší města a také nejznámější pláže na ostrově. K plážím ovšem autobusy zajíždějí většinou pouze v období hlavní sezony, která začíná na počátku května a končí na konci srpna.

Mimo klasické linkové spoje a autobusy, které zajíždějí k plážím, byly na Ibize zřízeny také takzvané discobusy. Jak již sám název napovídá, jedná se o autobusy, které zavážejí jednotlivé turisty na diskotéky, jichž se na ostrově nachází poměrně hodně. Discobusy vyjíždějí po půlnoci a většinou vozí turisty z nočních podniků do jejich ubytovacích zařízení. Pro transport napříč celým ostrovem není autobus nejvhodnější, jelikož Ibiza představuje poměrně rozlehlý ostrov.

Půjčit si můžete i vlastní vůz

Když chtějí turisté poznat Ibizu mnohem podrobněji, tak si většinou půjčí v některé z půjčoven vlastní vůz. Automobil se dá půjčit buď již před samotným příjezdem na ostrov anebo potom, co na Ibizu dorazíte. První možnost probíhá tak, že k půjčení vozu dochází přímo na letišti, kde si vůz zarezervujete předem prostřednictvím internetu anebo telefonu. K tomu, abyste si mohli vypůjčit některý z nabízených vozů, musíte splňovat podmínky, jež spočívají v tom, že vám bude minimálně 21 let a budete vlastnit alespoň dva roky platný řidičský průkaz.

Kvalita půjčovaných vozů stoupá přímo úměrně s věkem lidí, kteří o půjčení vozu žádají. Tato alternativa je poměrně nezvyklá, nicméně reálná. Cena vozů se také snižuje s tím, na jak dlouhou si je půjčíte. Je třeba dát si pozor zejména na to, kolik benzínu vám zbývá v nádrži, když se rozhodnete auto vrátit zpět do půjčovny. To, kolik benzínu v autě je a s jakým množstvím byste jej měli vrátit, si můžete přečíst ve smlouvě o půjčení vozu. Součástí autopůjčoven jsou na Ibize také většinou půjčovny skútrů a menších motocyklů. Ceny za jejich půjčení jsou ovšem mnohem vyšší, takže si je turisté tolik nepůjčují. Turisté, kteří chtějí spíše sportovat, si půjčí jízdní kolo.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist