Počasí na Ibize

Ibiza má oproti mnohým různým destinacím obrovskou výhodu v tom, že sem může člověk zavítat prakticky kdykoli, kdy ho to zrovna napadne. Z pohledu počasí se jedná o velmi konstantní destinaci, která nabízí mírné klima počas celého roku.

Denní teploty se v průběhu roku pohybuje zhruba v rozmezí od 15 do 30 stupňů Celsia. V zimních měsících mohou být teploty pochopitelně na určitých místech i nižší, nicméně sněhu ani ledu se zde nedočkáte! U návštěvy Ibizy hlavně na tom, jaký cíl si turisté zvolí. Milovníci přírody vyrážejí na Ibizu zpravidla v zimním období. Právě v zimě probíhá na Ibize vegetační období mnoha různých rostlin. Těmi nejznámějšími jsou pochopitelně mandloně, jejichž květy jsou okouzlující.

Ibiza a její ideální počasí

Rozhodně neprohloupí ani lidé, kteří se rozhodnou navštívit ostrov na jaře, třeba jako last minute zájezd, konkrétně někdy na počátku měsíce května. Teploty se v tomto období pohybují někde kolem 23 stupňů Celsia, takže se turisté mohou procházet velmi nalehko oblečeni a sledovat krásy ostrova. Moře sice ještě nebývá ideální ke koupání, nicméně cena zájezdu se také bude pohybovat v naprosto odlišných dimenzích než pobyty v sezóně. Určitě se ale není třeba bát toho, že se člověk neopálí. Již v květnu je zdejší sluníčko natolik silné, že s bílou barvou turisté rozhodně neodjedou. Ibizu není špatné navštívit klidně i koncem září a začátkem října. Menší nevýhody mohou představovat jen ty skutečnosti, že sluníčko již na obloze nevydrží takovou dobu a dny se krátí. Mořská voda touto dobou také dosahuje poměrně vysokých teplot, takže vás určitě neosvěží tak, jak by tomu bylo na počátku letní sezony.

Na Ibizu hlavně v létě

Nejvíce frekventovaným obdobím na Ibize je logicky letní sezona, kdy sem míří davy turistů z celého světa, takže i německé cestovní kanceláře sem vozí své turisty. Sezona začíná na počátku června a končí na zhruba 31. srpna. Letní sezona na Ibize je poměrně dražší, nicméně turisté se setkají s naprosto úplnou vybaveností jednotlivých letovisek. Lze navštívit například některou z proslulých diskoték. Většina místních diskoték ovšem funguje i mimo sezonu, takže na jaře anebo naopak na podzim si můžete také užít sluníčka třeba za rytmu disco. Teploty v letním období přesahují hranici 30 stupňů Celsia a mnohdy je třeba si dát pozor, aby se člověk pohyboval spíše ve stínu, jelikož by se mohl velmi nepříjemně spálit.

Úhrn srážek v průběhu roku je na Ibize naprosto minimální, takže se není třeba obávat nějakých srážek. Říká se, že sluníčko na tomto ostrově pálí plných 300 dní v roce.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist