Praktické informace

Na Ibize se stejně jako v celém Španělsku platí Eury. Děje se tak již od roku 2002.

Ceny na Ibize

Ceny jsou na Ibize poměrně vysoké, jelikož se jedná o vyhlášenou turistickou destinaci. Bankomaty byly zbudovány prakticky v každé větší obci či hotelu. Potraviny je ideální nakoupit v některém z větších supermarketů. Jinak obchody jsou otevřeny od 9 do 13 hodin a následně od 16 do 19 hodin. Hodně důležitá informace se vztahuje zejména na to, aby si turisté dali pozor na veškeré cennosti, které u sebe mají.

Dejte pozor na své věci

Velmi ostražitý je nutné být zejména na veřejných místech typu tržnic, kde se vyskytuje nejvíce kapsářů. Ideální je nechat veškeré cennosti v hotelových trezorech. Ibiza last minute je lokalitou, která se vyznačuje hlavně vysokými teplotami, s čímž je spojen logicky i pitný režim, který je nutno dodržovat. Z kohoutku by turisté pít vodu neměli, nicméně ve velkých a známých hotelech by to neměl být problém. Ideálním řešením je zakoupení vody balené.

Balená voda vyřeší vaše problémy

Voda se jak na Ibize, tak i na ostrově Formentera většinou získává tak, že se odsoluje mořská voda. Pití pak takto upravené voda rozhodně dobrá není. V souvislosti s horkým sluncem nelze zapomenout na pravidelné používání opalovacích krémů s vysokým ochranným faktorem. Dobrou volbou je také vytipování stinného místa na některé z pláží hned na počátku pobytu. Ke střevním potížím dochází u turistů poměrně často také v důsledku kombinace příliš studené vody a horkého slunce. Pro obyvatele střední Evropy také skýtají menší nebezpečí některá zdejší jídla.

Ochutnejte i místní jídlo

Místní speciality jsou sice povětšinou vynikající, nicméně může dojít k tomu, že někomu nemusí sednout. Na pláži je třeba si dát hlavně na různé cizorodé předměty, které se zde mohou povalovat. Ibiza se sice povětšinou chlubí čistými a uklizenými plážemi, ale chaluhy či jiné přírodní naplavené materiály se na nich objevit mohou. Stává se tak hlavně díky mořským proudům. Pozor je nutno si dát na speciální druh mořských chaluh zvaných Posidonia oceánica. Ty jsou natolik vzácné, že se neodklízejí. Děje se tak hlavně kvůli tomu, že by mohla být narušena rovnováha v přírodě. Nepříjemné může být také to, když turisté narazí na některé z mořských živočichů.

Pozor na moře

Obvyklým zástupcem mořské fauny, který bývá občas vyvržen na pobřeží, je třeba měchýřovka portugalská, která umí zle popálit. V blízkosti skal se nacházejí mořští ježkové, takže obuv do vody je na místě! V rušných centrech by se měli turisté také připravit na to, že se zde slaví až do rána a noční život je tady opravdu velmi bujarý.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist