Tipy na výlet

Vodní radovánky ve vodním parku Aquamar

Turisté, kteří se vydají na dovolenou s dětmi, určitě ocení návštěvu vodního parku zvaného Aquamar. Jedná se o největší park svého druhu, který byl na Ibize zbudován. V jeho nabídce jsou pochopitelně různé tobogány a skluzavky, ale také jiné méně tradiční atrakce. Z hlavních lákadel bychom měli jmenovat třeba atrakci zvanou Kamikadze, spirálovitě řešený tobogán anebo velké jezero. Mimo tyto hlavní atrakce se v parku nachází také spousta restaurací a barů, kde si mohou odpočinout dospělí.

Hlavní město Ibiza

Co by to bylo za návštěvu Ibizy, kdybyste nenavštívili hlavní město tohoto ostrova. To se nazývá stejně jako sám ostrov, tedy Ibize, nicméně často je označováno také slovem Eivissa. Metropole ostrova není příliš velká a žije v ní přibližně kolem 35 000 obyvatel. Do Ibizy se dá dostat hned dvěma možnými způsoby. Tím prvním častějším je pochopitelně návštěva automobilem, kdy se sem dostanou turisté z vnitrozemí. Tento způsob příjezdu ovšem není nijak ideální, jelikož je zde poměrně málo parkovacích míst. Druhou více romantickou možnost návštěvy skýtá přeprava do hlavního města menší lodí. Jedná se sice o nákladnější záležitost, ale pohled na přibližující se hrady Ibizy stojí zato.

Stará čtvrť Ibizy se rozkládá kolem přístavních mol. Dominantou města se stala pevnost Dalt Villa. Hlavní vstup do pevnosti byl zbudován v blízkosti tržnice zvané Mercat. Vstup poznáte už jen podle dlážděné cesty vedoucí přes padací most. Vstup je volný a vydat se lze do zbrojního dvora, přes který se dostanete až do centra místnosti. Prohlídka celého hlavního města turistům zpravidla trvá minimálně půl dne. Zajímavou a netradiční variantou je také noční návštěva města. Noční Ibiza bývá označována za magickou a svádivou.

Magická vesnička Sant Llorenc

Ve vnitrozemí se nachází menší vesnička Sant Llorenc, kde se lze pokochat krásou původních staveb na Ibize. Uvidíte nádherné ibizské sídlo, které se vyznačuje klasickými bílými domky. Podívat se lze také na tradiční zdejší kostel. V parku, jenž se stal jednou z nedílných součástí města, jsou instalována posezení s krby, kde se poměrně často konají párty. Sant Llorenc je také historickým místem, kde bylo původně postavěno masivní opevnění sloužící proti Maurům a Turkům. Městečko také láká pohledem na starobylé větrné mlýny stojící v okolí tohoto města.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist